Dla dzieci i z myślą o ich przyszłości!

Maolo to marka stworzona przez dwie rodziny świadomych rodziców, którzy doskonale zdają sobie sprawę z istoty życia w zgodzie z naturą. Wiemy też, że mamy bezpośredni wpływ na to, w jakich warunkach naturalnych będą żyły nasze dzieci i wnuki za kilkadziesiąt lat.

Dokładamy wszelkich starań do tego, by dostarczane przez nas produkty, jak najmniej oddziaływały na środowisko naturalne. Specyfika oferowanych przez nas produktów, nie pozwala nam na całkowitą eliminacje papieru. Dla zachowania najwyższej jakości oferowanych produktów, konieczne jest używanie papieru wysokiej klasy. Podejmujemy jednak wszelkie możliwe kroki, by możliwie najlepiej zrekompensować szkodliwy wpływ na środowisko.

Druk plakatów to jedyny etap, gdzie wykorzystujemy papier najwyższej jakości pochodzący prosto z papierni. Wszystkie inne materiały, takie jak: kartonowe opakowania, listy przewozowe czy karty podarunkowe, drukujemy na ekologicznym papierze czerpanym, który pochodzi z odzysku materiałów drzewnych. W naszych biurach, magazynach czy centrach logistycznych nie drukujemy żadnych dokumentów. Ba! Nie mamy żadnej drukarki, która służy do innych celów niż drukowanie plakatów. Wszystkie potrzebne informacje przekazywane są między pracownikami za pomocą nośników elektronicznych. Chciałbyś otrzymać od nas fakturę w formie papierowej? Nawet nas o to nie proś! Nie tolerujemy marnotrawienia papieru!

Niestety nie mamy wpływu na otaczający nas świat tak bardzo jakbyśmy tego chcieli. Nie wszyscy nasi partnerzy biznesowi podzielają naszą kulturę eco-friendly. Jednak nic straconego! Wszystkie materiały pochodzenia drzewnego i plastikowego, które przeciętny użytkownik naszej planety wrzuciłby do kosza, wykorzystujemy (po uprzednim przetworzeniu) jako wypełniacz do wysyłanych paczek. Dzięki temu wpływamy na kolejny problem dzisiejszych czasów, czyli nadmiar produkowanego plastiku. W naszych przesyłka, ograniczyliśmy go do koniecznego minimum.

Ostatnim pomysłem, którym możemy się pochwalić (a mamy nadzieje, że pojawią się kolejne), jest sadzenie drzew. Za każde drzewo zużyte do produkcji plakatów, sadzimy dwa nowe! Raz w roku, nasi specjaliści zliczają ilość zużytego drewna na papier pod produkcję, przekazują nam ją (oczywiście elektronicznie ;)), a my wraz z resztą pracowników wyruszamy na coroczne zalesianie wybranej szkółki leśnej.

Naszą myśl chcemy zaszczepić wszystkim naszym klientom. Pamiętajcie o byciu ECO!